Diósgyőri félévértékelő

A miskolci klub házatáján ismét hatalmas volt a várakozás az újabb bajnoki szezon előtt, mivel mindenki azzal volt elfoglalva, hogy ki lesz az a külföldi edző, valamint sztárigazolás, aki a csapathoz érkezik.Sokáig a spanyol Victor Munoz nevéről lehetett hallani, mint lehetséges tréner ,aki leül a diósgyőri kispadra, de ez a verzió nem valósult meg, így kérték fel Sisa Tibort, aki másodszor is igent mondott a miskolci kihívásra.(2008-ban volt a csapat élén öt mérkőzés erejéig)A játékoskeretben is voltak változások, hiszen az érkezési oldalon meg lehet említeni Rybánsky László(Kecskemét),Gosztonyi András(Videoton),Elek Ákos(Videoton),Michal Hanek(Kapfenberg),Ambrusics Róbert(Cambridge United),Jeff Silva (Videoton-kölcsönben) nevét, valamint a sztárigazolásnak számító Rudolf Gergelyt, akiről majd később ejtünk néhány szót.A távozási oldalon is volt mozgás a csapatnál, hiszen elment George Menuogong Kazincbarcikára, Vicente Arze pedig a Charleroihoz Belgiumba , és még többen kölcsönben kerültek más csapatokhoz, mint például Ivan Rados(Kapaz Ganja-azeri),Yousef Sekour (Pápa),Halgas Tibor(Cegléd),Czégel Máté, Hornyák Marcell (Kazincbarcika).

A pontvadászat kezdete előtt a vezetőség nem titkolt célja az volt, hogy a csapat kvalifikálja magát az Európa-Ligába, ami egy kissé távoli célnak tünt, valamint felelőtlen kijelentésnek.Az új igazolások sem érkeztek meg időben a miskolci gárdához, ezért Sisa mester panaszkodott is ,hogy nem tud velük megfelelő munkát végezni, valamint Rakaczki Bence súlyos betegsége is sokkolta a piros-fehéreket, hiszen kiderült ,hogy leukémiában szenved a fiatal kapus.A sok gond ellenére a nyító fordulóban megverték az Újpestet, mondhatni parádés játékkal 10 000 ember előtt, Fernando és Seydi góljával.Ekkor úgy látszott ,hogy a Bencéért játszó miskolciaknál nem lehet gond a szezonban, hiszen ha tudják ezt a formát végig tartani, akkor elérhetik a hőn áhított Európa-ligás hely valamelyikét.Az első 10 fordulóban nem is volt igazán probléma, mivel diósgyőriek végig az élmezőny mögött tartózkodtak, többnyire a 4. pozícióban.Közben sikerült a csapathoz csábítani a válogatott támadót, Rudolf Gergelyt, aki pár héttel korábban bontotta fel élő szerződését az olasz Genoa gárdájával.Úgy látszott ezzel meg is oldódnak a csatárgondok Miskolcon, hiszen állandóan arról lehetett hallani ,hogy hiába a jó szereplés, a csapat nagyon sablonosan játszik, a támadójáték pedig elég vérszegény, ami valljuk be, igaz is volt,(10 forduló alatt szereztek 9 gólt) annak ellenére, hogy olyan csapatokat tudtak megverni hazai pályán, mint az Újpest, vagy az ősszel kimondottan sziporkázó MTK.Mindkét meccs 2-1-re végződött.
Azonban hiába a bombaigazolás, kiderült Rudolfról ,hogy sérült, és erőben is nagyon le van maradva a többiektől, így nem lehetett tudni mikor lesz bevethető.Ezzel egy időben a fizetéséről is megjelentek különböző információk, amik akkor nem, de később borzolták a kedélyeket.Történt ugyanis ,hogy ekkor kezdődött a csapat mélyrepülése is egy debreceni zakóval ,ami még bele is fért volna, de az egy héttel későbbi hazai Kaposvár(0-1-es vereség) elleni fiaskót már nem tudta mindenki lenyelni.Többen is Sisa Tibor fejét követelték, mert az ő személyét tartották felelősnek a gyenge szereplés, de főleg az ötlettelen játék miatt.A hangok arra utaltak, hogy az öltözőben sincs minden rendben, és a vezetőséggel való viszonya is megromlott Sisának, ami később nyilvánosságra került, hogy nem csak a piros-fehérek játéka ,hanem a Sisa Tibor-Szentes Lázár közti, nem éppen pozitív viszony miatt is.Rudolf még mindig nem volt egészséges, ami csak tovább fokozta a nem túl rózsás hangulatot, ezért már a szurkolók is kezdtek lázadni a válogatott támadó személye, valamint leigazolása ellen, és a komplett klubvezetést tartották a kialakult szituáció okozójának.A csapat spanyol kapítánya, Jose Luque is kidőlt néhány hétre, mert haza utazott ,hogy megműtesse a régóta rakoncátlankodó hasfalát, amit állítólag félrekezeltek Miskolcon.Szóval a baj csőstül jött Diósgyőrben, a csapat vergődött, a szurkolók egyre kevesebben látogattak ki a mérkőzésekre, de a leghűségesebbek így is kitartottak mint mindig.
Mindezek után jött sorozatban három döntetlen a bajnokságban:Az első Kecskeméten,ami 1-1 lett az akkor jó formában szereplő alföldiek ellen, ahol éppen egy kis szerencsével a DVTK is nyerhetett volna.A második hazai pályán a Pécs ellen szintén 1-1, ahol a visszatérő Luque( végülis nem kellett műteni a spanyolt) egyenlített büntetőből a 88. percben, és nagy szerencsével ezzel otthon tartva legalább egy pontot.Ennek a meccsnek az egyetlen pozitívuma, hogy bemutatkozott Rudolf Gergely a diósgyőri csapatban 20 perc erejéig. A harmadik pedig Pápán, ahol Tisza két tizenegyes góljával 0-2 volt az állás az első 45 perc után, de a második játékrészben egyenlített a hazai gárda, szintén két tizenegyessel, amiket Maric váltott gólra, a másodikat a 94.percben.A mérkőzés krónikájához tartozik ,hogy a miskolci csapatból három játékos is idő előtt mehetett zuhanyozni ( Iványi játékvezető elemében volt a négy büntetővel és három piros lappal) , név szerint Nagy Tamás, Gosztonyi András és Michal Hanek is.Ekkor még mindig Sisa Tibor volt a csapat trénere, de már nagyon ingott alatta a kispad, és jött az ominózus kispesti kupameccs a Budapest Honvéd ellen, ami után robbant a bomba.

A Diósgyőr 4-0-ás, kiábrándító vereséggel búcsúzott a Bozsik-stadionból ,melynek következtében Sisa Tibor lemondott, tegyük hozzá a vezetőség sem marasztalta tovább a palóc mestert.Hasonlóan a tavalyi évhez ,ismét szezon közben távozott egy edző a csapat éléről (akkor Benczés Miklós), és szintén hasonlóan, megint Szentes Lázár volt az ,aki ellátta a tűzoltó szerepét, immáron másodszor.Szentes azonnal változásokat eszközölt a csapatnál, mivel két szélső hátvédjéből, Gohérból és Vadászból belső védőt csinált, Vági játszott jobb oldali bekket, Jeff Silva pedig a balon próbált brazilosan szlalomozni.A pálya közepén a Tisza, Elek, Takács, Luque négyes futott ki a pályára, a támadó szekcióban pedig a Rudolf, Bacsa duó kapott szerepet.A kapus Rybánsky maradt.Látható ,hogy ez egy lazább szerkezetű 4-4-2, nem pedig a Sisa Tibor által túlfavorizált ,túlságosan is statikus 4-2-3-1, aminek birtokba vételére nem volt alkalmas a keret.Az eredmény 1-1 lett, a piros-fehérek ponttal távoztak a liláktól, és a mutatott játékban is volt némi javulás.Ezek után már csak két mérkőzés várt a csapatra, mindkettő a Honvéd ellen hazai pályán.Az egyik a kupában ,a másik a bajnokságban.A Magyar kupa találkozó már nem igazán számított, hiszen a budapesti eredménnyel már elúszott a hajó, de a bajnoki derbi nagyon sokat nyomott a latba, mivel ha ott nyernek a miskolciak, akkor a tavaszt az elmezőny mögött kezdhetik, vereség esetén viszont a veszélyes zóna közelébe zuhanhatnak.Hatalmas iramban vágtak neki a találkozónak a csapatok, a DVTK hamar megszerezte a vezetést Jeff Silva sarkazása révén, és továbbra is próbálták uralni a játékot de az eredmény nem változott, így 1-0-ás diósgyőri vezetéssel mehettek pihenni az első félidő után.A második játékrészben sokáig semmilyen izgalom nem volt, majd elérkezett az utolsó 20 perc és elszabadultak az indulatok.Először Baráth kapott piros lapot miután hasba rúgta Eleket, majd Tandia törte el a fiatal Csirszki Martin bokáját, aki a szünetben állt be Rudolf helyére.Természetesen az ő mutatványa is piros lapot érdemelt.Azonban hiába játszott kilenc emberrel a vendég Honvéd, így is egyenlített a 83. percben büntetőből, mégpedig Délczeg jóvoltából.Hét perc volt hátra, de a meccsben még mindig benne volt a fordulat.Ez be is következett a 88. percben, miután Luque sarokrúgását Bacsa csúsztatta a hosszú sarok felé, ahol érkezett Gallardo és Gohér, az utóbbi pedig két lépésről a hálóba lőtt.2-1-re alakult az eredmény, majd a hosszabbításban még egy hazai találat, ami végleg megpecsételte a Honvéd sorsát ,és valamelyest megmentette a Diósgyőr szezonját.Így a hetedik helyen ''telelhetnek".

Ezek után kijelenhetjük ,hogy '' a miskolci ősz '' minden volt, csak nem izgalmaktól és fordulatoktól mentes.A csapat háza táját ismerve biztosan lesz némi mozgás a téli holtszezonban is, és megpróbálnak egy olyan ütőképes alakulatot kialakítani a tavaszra vagy már a következő bajnokságra, amelyik képes lehet az álmok megvalósítására.Igen azokra, hiszen Miskolcon nagy tervek vannak, a szurkolók pedig igazán megérdemelnek egy hozzájuk hasonló fantasztikus csapatot!!